מוצר בנייה "ירוק" הוא בראש ובראשונה זה שהליכי הייצור והפסולת שלו מצמצמים את הנזקים לסביבה, וכזה הוא הבלוק הלבן של אשקלית 268.


מינימום משאבי טבע, מינימום אנרגיה
חומרי הגלם מהם מיוצר הבלוק מכילים מינימום מחצי טבע. מדובר בשימוש של 1/5-1/8 מכמות מחצבי הטבע המשמשים לחומרי גלם לייצור מוצרי בטון.

חומרי הגלם מהם מיוצר הבלוק לבנייה ירוקה מופקים בתהליך מופחת אנרגיה לעומת חומרי גלם המשמשים לייצור בלוקים מסוגים אחרים.

לדוגמא, צריכת האנרגיה להפקת צמנט לייצור הבלוק הלבן נמוכה בכ-70 אחוזים מצריכת האנרגיה המזהמת להפקת צמנט שמיועד לייצור כמות זהה של בלוקי בטון.

חומרים נקיים בלבד
אחד מיתרונותיו הבולטים של הבלוק הלבן הוא ייצורו מחומרי גלם טבעיים בלבד (חול, צמנט, סיד), אשר אינם מכילים אגרגטים ממקורות וולקניים המזוהמים בקרינה רדיואקטיבית. למעשה, בלוק אשקלית 268 נושא את תו התקן הישראלי 5098 – תכולת יסודות רדיואקטיביים במוצרי בנייה.

הבלוק הלבן נחשב לחומר בנייה סטרילי, בעל שילוב תכונות מושלם, המקנה יתרונות הן לקבלן לאורך שלבי הביצוע והן למשתמשי המבנה.

פסולת טבעית – פריקות ביולוגית
במקרה של פירוק המבנה, שיירי אשקלית 268 שאינם מועברים למחזור מתמזגים בטבע והתפרקותם אינה מזיקה לסביבה.

חסכון משמעותי לקבלן המבצע
לבנייה ירוקה עם הבלוק הלבן יתרונות רבים בהיבט הביצועי:

מינימום פחת
אשקלית 268 – בלוק לבנייה ירוקה – נוח לחיתוך ומאפשר ניצול מקסימאלי של החומר במהלך הבנייה. כל זאת במינימום שיירים מזהמים ובמינימום פחת.

חסכון ברכיבי קונסטרוקציה
משקלו המרחבי הנמוך של הבלוק מקנה חסכון של עד 23 אחוזים בכמות הפלדה בתקרות וחסכון של כ-10 אחוזים באלמנטים קונסטרוקטיביים בכלל השלד. השימוש בבלוק מצמצם את הצורך והשימוש במתקני שינוע באתר הבנייה.

קיצור שלבי העבודה
על אף המשקל הנמוך של הבלוק, חוזק הלחיצה האנכי שלו עולה על דרישות התקנים, לכן מתאפשר חסכון ביציקת חגורות ובטפסנות, ובתוך כך צמצום ניכר עוד יותר בשימוש בבטון, צמנט ועץ.

מאז שהוקמה אשקלית 268, זוכה החברה להעדפה ברורה בקרב אנשי המקצוע בענף הבנייה, הודות להקפדה על ייצור בסטנדרטים הגבוהים ביותר ועמידה בתקנים המחמירים בעולם.

כמו כן, החברה ידועה בזכות איכויות השירות הבלתי מתפשרות והליווי המקצועי שהיא מעניקה לחוג רחב של לקוחותיה הנאמנים, בהם מהנדסים, אדריכלים וקבלנים מן השורה הראשונה.