המחסור העולמי במקורות אנרגיה ופליטת גזי החממה כתוצאה מהפעלת מכשירים צורכי אנרגיה, הפכו את החיסכון באנרגיה לאחת הסוגיות המרכזיות בעולם הבנייה הירוקה. מסיבה זו, נודעת חשיבות רבה כל כך לשימוש בחומרי בנייה בעלי יכולות בידוד גבוהות.

כושר הבידוד התרמי של הבלוק הלבן היווה מאז ומתמיד אחד מיתרונותיו הגדולים ביותר של הבלוק. ערכיו עולים בהרבה על דרישות התקן הישראלי 1045 לבידוד תרמי של מבנים, והם גבוהים עד פי 3 מבלוקים אחרים, בכל אזורי האקלים בישראל.

הודות לכך, דיירים המתגוררים בבתים הבנויים בבלוק לבן נהנים מטמפרטורה אופטימאלית ונוחה בבית בכל ימות השנה, תוך צריכת אנרגיה מופחתת.

לעומת בנייה בבלוקים אחרים, מאפשרת הבנייה בבלוק הלבן חסכון של כ-35 אחוזים בהוצאות החשמל השנתיות על הפעלת מערכות מיזוג וצמצום ניכר של פליטת גזים רעילים לסביבה.

מניעת רטיבות
היתרון הנוסף בכושר הבידוד התרמי של הבלוק הוא במניעת עיבוי (הצטברות אדים ניגרים על הקירות) בתוך הבית שגורם לפטרת ולכתמי רטיבות, ומהווה סיכון בריאותי.

כמו כן, גם במצבים של כשלי איטום נקודתיים בביצוע, מבנה החומר הייחודי של הבלוק מונע מעבר מים ורטיבות מצדו האחד של הקיר לצדו השני.

עמידות בהדף ורעידות אדמה
מבנהו האחיד וההומוגני של הבלוק הלבן מקנה לו יכולת עמידות בפני הדף ובתנודות של רעידות אדמה, לעומת בלוקים חלולים הנוטים להישבר במצבים אלה.